Soldado donio pobjedu Valenciji

Primera

U drugom današnjem susretu 12. kola španske fudbalske Primera lige Valencija je došla do pobjede 2:1 sa Espanyolom.

Iako je na svojoj Mestalli važila za aposlutnog favorita protiv ekipe iz Barcelone, Valencija je jedva stigla do pobjede, golom Roberta Soldada sa bijele tačke dvije minute prije kraja utakmice.

Vieira je u 16. minuti doveo Šišmiše u prednost, ali je brzo, nakon samo 15 minuta igre, na 1:1 izjednačio Longo.

Rezultat 1:1 stajao je na semaforu sve do dvije minute prije kraja, kada je dosuđena najstrožija kazna u korist Valencije, a siguran izvođač za pobjedu Valencije bio je Soldado. Dvije minute prije gola, Espanyol je ostao sa igračem manje, nakon što je isključen Moreno.