Solidan kapital Slavije pred revanš u Tuzli

Slavija - Sloboda 2:0

Igrači Slavije pobjedom su nad Slobodom (2:0) napravili dobru zalihu pred uzvratni susret četvrtine finala Kupa BiH u Tuzli.

Fudbaleri Slavije pobijedili su Slobodu rezultatom 2:0 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa BiH, čime su obezbijedili mirniji revanš u Tuzli. Domaći su došli u vodstvo u 33.minuti. Krasić je na nepropisan način zaustavio Stankovića u svom kaznenom prostoru, a glavni arbitar Muamer Bureković pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Bojan Regoje.

Slavija je odlučno krenula i u drugom poluvremenu i 53. minuti došla do prednosti od 2:0 nakon odličnog šuta Jovanovića sa dvanaest metara.

SLAVIJA – SLOBODA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Regoje (33 iz penala) 2:0 Jovanović (53), stadion: SRC Slavija, gledalaca: 300, sudija: Muamer Bureković (Zenica), pomoćnici: Adnan Alispahić (Zenica) i Željko Marić (Doboj), delegat: Hišam Islambegović (Zenica), žuti kartoni: Kutalia, Đermanović (Slavija), Hasić, Krasić, Prodanović, Kuduzović (Sloboda).

SLAVIJA: Lučić, Regoje, Papaz, Kutalia (od 71. Stanić), Simić, I.Radovanović (od 63. Đermanović), Arsenijević, Šćepanović, Todorović, Stanković, Jovanović. Trener: Milomir Odović.

SLOBODA: Mujkić, Krasić, Jogunčić, Prodanović, Bekić, Malkić, Hasić (od 46. Memišević), Mujić, Okanović (od 62. Kuduzović), Slomić (od 82. Sarajlić), Joksimović. Trener: Nermin Hadžiahmetović.