Spahićev Lokomotiv pobjedio Chelsea
Slavlje igrača Lokomotiva

Turnir u Moskvi

M. Maksimović

U finalu turnira u Moskvi koji se igra pod nazivom ''Kup ruskih željeznica'' igrat će Lokomotiv Emira Spahića i Sevilla.

Spahićev Lokomotiv je u polufinalu savladao Chelsea nakon boljeg izvođenja jedanesterca 5:4. Utakmica je u regularnom dijelu završila 1:1. Chelsea je poveo pogotkom Michaela Essiena u 27. minuti, a rezultat je izjednačio Ruslan Kambolov u 84. minuti. Prilikom izvođenja jedanesteraca siguran izvođač između ostalog je bio i Emir Spahić. Pored Spahića sa bijele tačke precizni su bili Glushakov, Cocis, Mudgiri i Kambolov ali ne i Biljatedinov, dok su golove za Chelsea postigli Lampard, Deco, Wright Phillips i Essien. Bridge i Shevchenko nisu iskoristili jedanesterce.

U prvom polufinalnom susretu Sevilla je porazila Milan 1:0. Jedini pogodak bio je autogol Gennara Gattusa u 47. minuti. Milan je nastupio bez Ronaldinha i Pata koji se s brazilskom reprezentacijom pripremaju za Olimpijske igre, dok je Kaka igrao prvo poluvrijeme.