Sparta poražena u Brnu, Plzen pred titulom

Češka liga, 28. kolo

Nogometaši Viktorie iz Plzena na pragu su odbrane naslova prvaka Češke nakon što je Sparta poražena u gostima kod Brna.

Vodeći Plzen je na gostovanju kod četvrtoplasirane Sigme Olomouc slavio s minimalnih 1:0. Daniel Kolar je bio čovjek odluke u 77. minuti.

Plzenu je posao do odbrane naslova olakšala Sparta, koja je u Brnu upisala svoj peti poraz i dva kola prije kraja ostala "kratka" pet bodova. Brno, koji se bori za opstanak, neočekivano je vodio sa 3:0 nakon 50-ak minuta igre, a strijelci su bili Mezlik, Kroupa i Pasek.

Uspjeli su gosti iz Praga preko Husbauera i Kadleca ublažiti poraz. Brno je ovo pobjedom obezbijedio opstanak.