Spartak slavio u Mahačkali, Dinamo bolji od Kubana

Ruska Premier liga

Nogometaši Anžija i dalje su bez pobjede nakon 13 odigranih kola ruskog šampionata.

Anži je u Mahačkali danas ugostio Spartak i upisao svoj sedmi poraz, te je ostao zakovan za dno tabele sa šest bodova.

Movsisyan je u 27. minuti postigao gol koji je odlučio današnju utakmicu, a ovom pobjedom Spartak je zadržao drugo mjesto sa 27 bodova, dok vodeći Zenit ima pet bodova više.

I drugi moskovski klub, Dinamo, bio je danas uspješan. Pred svojim navijačima nogometaši Dinama savladali su Kuban s 3:1. Balde je u 50. minuti doveo goste u vodstvo, ali već u 58. Voronjin zabija za 1:1. Ubrzo, pet minuta kasnije, Granat pogađa za 2:1, a u 84. minuti Kuranjy iz penala postavlja konačan rezultat.

Kod gostiju su u 68. i 87. minuti isključeni Kubulov i Tsoraev. Dodajmo još da je Samara s 2:1 slavila u Rostovu.