Srna: Mamić me ništa nije pitao o Štimcu

Edmir Škorić

Premda je sutra na rasporedu hrvatske nogometne reprezentacije iznimno važna utakmica protiv Latvije u kvalifikacijama za odlazak na EURO 2012, reakcije na poraz od Grčke u Pireju i dalje su središnja tema, a dan uoči utakmice novinarima se u Rovinju uz izbornika Slavena Bilića obratio i kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna.

"Borit ćemo se do zadnje sekunde. Ja sam po prirodi praznovjeran i ne vjerujem da će nam se baš svi rezultati poklopiti. No, dok ima šanse mi ćemo se boriti", kazao je Srna i dodao kako ova reprezentacija ima karakter te da vjeruje u suigrače, i kako je rekao "ukoliko pristup bude pravi, neće biti nikakvih problema protiv Latvije", javila je Hina.

Na pitanje novinara je li ga Zdravko Mamić nakon poraza, kao kapetana, pitao za mišljenje o Igoru Štimcu kao mogućem novom izborniku Dario Srna je odgovorio kako to nije istina.

"Ja nisam tu ni da smjenjujem ni da biram izbornike. Stojim iza Slavena Bilića i njegova sam desna ruka na terenu. Nažalost, papir trpi sve", istaknuo je Srna, dodavši kako je i s predsjednikom HNS-a Vlatkom Markovićem, koji je jučer doputovao u Rovinj, a danas već otputovao u Rijeku, razgovarao uglavnom o utakmici na Kantridi.

"Smatram da je to sada prioritet, ipak smo mi svi profesionalci", poručio je Srna.

Izbornik reprezentacije Slaven Bilić izvijestio je novinare kako se kod Nikole Kalinića koji, kao i Nikica Jelavić neće kandidirati za sutrašnji susret, ne radi o napuknuću ligamenata te da će za par tjedana biti potpuno fit.

"Sutra se moramo nametnuti jer nam treba visoka pobjeda od tri, četiri ili pet golova razlike", istaknuo je Bilić.

Hrvatska nogometna reprezentacija otputovat će danas poslijepodne za Rijeku kako bi na Kantridi održala trening u 18.30 sati. Nakon treninga otići će u Opatiju gdje će "vatreni" biti smješteni do početka posljednjeg susreta kvalifikacijske skupine s Latvijom koja se igra sutra u 19 sati na stadionu Kantrida.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.