Srna strijelac, Hrgović «požutio»
Srna dao gol u 3. minutu susreta u Donjecku

Treće pretkolo Lige prvaka

Shakhtar Donjeck u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka pobijedio je zagrebački Dinamo, našeg reprezentativca Mirka Hrgovića - 2:0.

Prvi gol za Ukrajince postigao je iz slobodnog udarca Darijo Srna, te je tako zadao udarac prvaku svoje zemlje već u 3. minutu utakmice. Srna je opalio po lopti iz «slobodnjaka» Hrgović i Badelj su se pomjerili u «živom židu», lopta prošla pored njih i završila u golu Zagrepčana. Dobru zalihu pred revanš na «Maksimiru» 27. avgusta Shakhtaru donije je Jadson u 31. minutu susreta.

Hrgović je već u drugom minutu susreta dobio žuti karton jer je grubo startovao na Srni. U 41. minutu naš reprezentativac mogao je dobiti i drugi žuti karton, to jeste isključenje, radi prekršaja nad Wilianu, no sudija ga je pomilovao.

U drugoj utakmici završenoj prije nekoliko minuta BATE Borisov, šampion Bjelorusije napravio je senzaciju. Na gostovanju u Sofiji trijumfovali su nad favorizovanim Levskim sa 0:1. Gol odluke postigao je Rzhevski u 60. minutu meča.

U ranije odigranim prvim utakmicama trećeg pretkola danas je Dinamo Kijev u Moskvi pobijedio Spartak sa 4:1, a sinoć je Fiorentina u Firenci bila bolja od Slavije iz Praga, rezultatom 2:0.