St. Etienne spašavao čast gostiju

Ligue 1, 28. kolo

Saint-Etienne je jedini francuski tim koji je u subotu, u 28. kolu Ligue 1, ostvario pobjedu u gostima.

St. Etienne je 13. pobjedu upisao u Metzu, a strijelci su bili Gradel, Erding i Molllo, dok je posljednjeplasirani Metz, koji je zakovan za dno sa 22 boda, ublažio poraz preko Lejeunea i N’Gbakota.

Lens je pogotkom Chvarrije u 76. minuti slavio protiv Toulousea, dok je Lorient s 2:1 bio bolji od Caena uz pogotke Guerreire i Ayewa, a za goste je pogodio Bazile.

Istim je rezultatom ove sezone sjajni Nantes savladao Evian. Pogađali su N’Koudou i Gakpe, te N’Sikulu za goste.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Montpellier je bio bolji od Reimsa sa 3:1. Dva je gola postigao Barrios, jedan Sanson. Utješni gol za Reims postigao je Oniangue u 88. minuti.

Ligue 1, 28. kolo:
Metz - St. Etienne 2:3 (Lejeune 56, N’Gbakoto 91 - penal/ Gradel 38, Erding 42, Mollo 80)
Lens - Toulouse 1:0 (Chavarria 76)
Lorient - Caen 2:1 (Guerreiro 43, Ayew 60/ Bazile 42)
Montpellier - Reims 3:1 (Barrios 4, 73, Sanson 93/ Oniangue 88)
Nantes - Evian 2:1 (N’Koudou 45, Gakpe 48/ N’Sikulu 77)