Šta sve ide u korist, a šta je protiv Rafaela Beniteza
PLUS: Benitez zna pronaći pravo pojačanje
Iako je malo ko mogao očekivati da će se Rafael Benitez ikada više poslovno vratiti u svoj rodni grad, uprava Real Madrida ga je u srijedu i službeno predstavila kao novog trenera, koji bi prema ugovoru u naredne tri godine trebao biti prvi čovjek čuvenih "Galacticosa". Ovaj 55-godišnji strateg koji iza sebe ima prilično impresivnu karijeru, sa sobom donosi brojne prednosti, ali i mane, koje bi mogle biti odlučujuće u njegovom predstojećem radu sa jednim od najskupljih igračkih kadrova na Planeti.
Iako je kao menadžer Liverpoola znao biti kritikovan zbog plaćanja skupe odštete za igrače poput Robbieja Keanea, Alberta Aquilanija ili Ryana Babela, Rafael Benitez je za svakog Josemija ili Antonija Nuneza, znao u klub dovesti i po velikana kakav je jedan Xabi Alonso, Fernando Torres, Pepe Reina, Alvaro Arbeloa, i drugi. U Real Madridu će biti manje ograničen kada su u pitanju finansije, pa se može očekivati da će ponovo angažovati neku od nadolazećih fudbalskih legendi.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.