Štilić pogodio protiv Wisle
U 8. minuti pogodio mrežu Wisle

Prvenstvo Poljske

Pauza u nacionalnim šampionatima uzrokovana startom kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo nije ostavila traga na Semiru Štiliću. Bivši igrač Željezničara koji sada nosi dres poljskog Lech Poznana bio je u širem kadru selektora BiH, Ćire Blaževića ali nije dobio priliku u susretima sa Španijom i Estonijom.

Ipak, to ga nije demoralisalo, pa je već u prvom nastupu za svoj klub nakon reprezentativnog okupljanja upisao novi pogodak. Lech je na gostovanju kod Wisle u Krakowu slavio pobjedu rezultatom 4:1, a naš internacionalac u 8. minuti utakmice prekrasnim udarcem iz slobodnjaka sa 22 metra pogodio je za 2:0. Preostala tri gola za Lech postigli su Murawski, Bandrowski i Lewandovski, dok je utješni pogodak za domaće djelo Boguskija.

U startnoj postavi Lecha bio je i Dimitrije Injac, bivši igrač Slavije iz Istočnog Sarajeva, a Štilić je na terenu proveo 80 minuta, kada ga je zamijenio Reiss.

Wisła Kraków - Lech Poznań (0-2 Stilić)