Stuttgart nemoćan u Rusiji
Opasnost pred njemačkim golom: Marko Topić

Intertoto kup, 3. kolo

Odigrane su prve utakmice 3. kola Intertoto kupa u kojima nije bilo većih iznenađenja. Ruski Saturn je na svom terenu slavio nad Stuttgartom. U pobjedničkom timu zapaženu ulogu imao je bh. napadač Marko Topić koji je zamijenjen u 78. minutu. Bivši reprezentativac naše zemlje u nekoliko navrata našao se pred golom njemačkog bundesligaša, ali nije imao sreću da zatrese mrežu. Strijelca jedinog gola na meču bio je Dmitri Kiričenko već u trećoj minutu.

Najubedljiviju pobjedu u 3. kolu ostvario je švajcarski Grasshoppers koji je sa 3:0 deklasirao Chernomoretsh. Jedini gostujući trijumf pripao je španskoj ekipi Deportivo La Coruna. Španci su nadigrali izraelski sastav Bnei Sahnin sa 2:1, a sva tri gola postignuta su u periodu od 54. do 59. minute. Remi (2:2) koji joj daje velike šanse za prolazak u naredni krug ostvarila je i Aston Villa na gostovanju Odenseu.

Rezultati
Elfsborg - Riga 1:0 (1:0), Saturn - Štutgart 1:0 (1:0), Grasshoppers – Chernomoretsh 3:0 (2:0), Nefchi - Vaslui 2:1 (1:1), Šturm - Honved 0:0, Bnei Sahnin - Deportivo 1:2 (0:0), Rennes - Tavriya 1:0 (0:0), NAC Breda - Rozenborg 1:0 (1:0), Odense - Aston Villa 2:2 (1:1). Danas igraju: Panionios - Napoli, Sivasspor - Braga.