Donesena konačna odluka o slučaju "Suarez"

Suarezu ostaje četveromjesečna kazna, ali smije trenirati

Luis Suarez dospio je u centar pažnje zbog incidenta na minulom Svjetskom prvenstvu, kada je ugrizao Chiellinija i zbog toga zaradio vrlo strogu kaznu od FIFA-e.

Novi fudbaler Liverpoola i javnost danas su saznali konačnu odluku sportskog arbitražnog suda koja se tiče njegovog statusa. Suarez neće moći nastupati u službenim utakmicama u naredna četiri mjeseca, ali odluka ima i jednu pozitivnu stvar.

Naime, iako je prvobitno bilo odlučeno da će Suarezu biti zabranjeno čak i treniranje, to se neće desiti. Urugvajcu će biti omogućeno najnormalnije treniranje sa svojim suigračima, ali ne i nastup na zvaničnoj utakmici prije isteka određene kazne.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.