Dugo se pričalo o prokletstvu Benfice, a da se sudbina može grubo poigrati na svoj koži su osjetili fudbaleri Atletico Madrida. U velikom finalu Atletico je protiv Reala vodio do sudijske nadoknade, tačnije do 93.minute. Na kraju je ostao bez trofeja.
Nešto slično navijači Atletica su proživjeli 1974. godine. U finalu tadašnjeg Kupa prvaka na Heyselu, Atletico je protiv Bayerna poveo golom pokojnog Luis Aragonés u 114. minuti iz slobodnjaka. I kada se činilo da je sve gotovo, u 120. minuti je Hans-Georg "Katsche" Schwarzenbeck je izjednačio. Po tadašnjim pravilima to je značilo da se mora igrati nova utakmica. Dva dana kasnije na istom mjestu Bayern je deklasirao Atletico, sa po dva gola Hoeneßa i fenomenalnog Gerda Müllera, Bavarci su slavili 4:0.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.