Sudija pretučen u Zvorniku

Prva liga RS u fudbalu, 3. kolo

Zbog napada gostujućih igrača na pomoćnog sudiju Sinišu Radića iz Laktaša utakmica 3. kola Prve lige RS u fudbalu između dvije Drine (Zvornik i Višegrad) prekinuta je u 88. minutu.
Prekid se dogodio nakon što je sudija tražio da se ponovi izvođenje penala jer se, prema njegovom mišljenju, čuvar mreže Višegrađana Marić kretao po gol liniji te je na taj način onemogućio izvođača Markovića da se pripremi za izvođenje kaznenog udarca.

Izrevolitirani takvom odlukom gostujući fudbaleri krenuli su svim raspoloživim sredstvima na sudiju koji je “fasovao” nekoliko udaraca, da bi glavni arbitar Ljubiša Vrhovac označio kraj.
Od ostalih utakmica iz treće runde treba izdvojiti pobjedu Rudara iz Prijedora nad Glasincem od 2:0 te remi Sutjeske i šamačkog Borca (1:1). Uspješan gost bio je i bijeljinski Radnik koji je protiv BSK-a odigrao 1:1.

Rezultati
Sutjeska - Borac (Š) 1:1, Rudar Prijedor - Glasinac 2:0, Drina - Drina HE 0:0 (prekid u 88. minutu), Jedinstvo - Ljubić 1:0, Mladost - Sloga 3:1, BSK - Radnik 1:1, Proleter - Sloboda 0:0, Famos - Kozara 0:1.