Suduva slavi veliko finale i Semira Kerlu

Litvanija

Bivši stoper Željezničara donio veliko slavlje Suduvi.

Suduva je u polufinalu Kupa Litvanije nakon velike borbe uspjela da izbaci Žalgiris i da izbori finale. U 90 minuta bilo je 2:2, da bi igrači Suduve u produžecima dali još dva gola (4:2).

Kerla je postigao dva gola Suduve, a drugi za veliko slavlje u 113. minuti, odnosno sedam minuta prije kraja produžetaka.

Prvi gol je Kerla zabio u petoj minuti, Kiš u 11. izjednačio na 1:1, a samo dvije minute kasnije bh. internacionalac Topčagić iz penala vratio prednost Suduvi.

U nastavku je Žalgiris preko Antala došao do 2:2, pa se na kraju finalista odlučivao u produžecima.

Pobjednik meča Banga - Palanga bit će rival Suduvi u finalu Kupa Litvanije.