Susaeta junak baskijskog derbija
Susaeta sa dva gola donio pobjedu Bilbau

Važna pobjeda Bilbaa

Athletic Bilbao je u okviru 26. kola španske Primere, na svome terenu savladao Real Sociedad sa 2:0.

U velikom baskijskom derbiju igranom na stadionu San Mames, prvi gol je postigao Susaeta u 25. minuti susreta, nakon prelijepe akcije domaćih, koju je zavšio na efektan način.

Sve dileme oko pobjednika, u nastavku je riješio isti igrač golom iz 83. minute za konačnih 2:0.

Tri boda sa koja je Bilbao došao na diobu četvrtog mjesta sa Malagom, obzirom da oba tima imaju 37 bodova, dok je Sociedad ostao trinaesti sa 30 bodova.