„Topnici“ osuli rafalnu paljbu
Real nadigrao Zenit u Rusiji sa 2:1

Nastavljena Liga prvaka

Odigrane su utakmice 2. kola "Lige prvaka" u grupama E, F, G i H u kojima je viđeno dosta glova, a najraspoloženiji su bili igrači Arsenala koji su se nakon poraza od Hulla "iskalili" na Portu.

Fudbaleri Arsenala naljutili su se nakon poraza od Hulla u Premiershipu te su se iskalili na Portu. Uraganske napade na prepunom Emiratesu domaći su krunisali u 31. minuti, kada je Van Persie na asistenciju Adebayora ubacio loptu u mrežu. Slična slika dogodila se pred kraj poluvremena, ali su uloge bile zamijenjene. Ovaj put je Holanđanin bio u ulozi dodavača, a Togoanac strijelac.
Arsenal je i u nastavku krenuo silovito. To mu se isplatilo u 48. minutu kada je Van Persie postigao svoj drugi gol. Konačno, Adebayor je u 70. minuti bio siguran sa bijele tačke nakon što je Bendtner fauliran u šesnaestercu.
U drugom meču Grupe G nije bilo golova, ali je bilo žestoko. Fenerbahče i Dynamo imali su nekoliko izrazitih prilika, ali se mreže nisu tresle.

Pjanić na klupi

Bayernu i Lyon odigrali su interesantan meč u kojem nije bilo pobjednika. Konačnih 1:1 realan je pokazatelj snaga na terenu jer su oba tima imala svoje periode igre, prilike i po jedan postignuti gol. Gosti, za koje nije nastupio naš Miralem Pjanić, su poveli autogolom Martina Demichelisa, koji je loptu nesretno prebacio u vlastitu mrežu nakon slobodnog udarca Juninha. Domaćin je izjednačio u drugom dijelu. Nakon prilika Tonija i Klosea, stiglo je izjednačenje. Upravo je njemački reprezentativac lijepo centrirao, a Ze Robertu nije bilo teško da glavom sa nekoliko metara zakuca loptu u rašlje gola Francuza.
Fioerentina i Steaua odigrali su meč bez golova, ali uzbuđenja i šansi nije nedostajalo. Najpovoljnije prilike za domaćine imali su Mutu i Gilardino, dok je dvije minute prije kraja udarac Semeda iz neposredne blizine odbranio  Sebastien Frey i tako sačuvao bod.

Veliki ostaju veliki

Zenit je protiv Reala tražio šansu da se sa tri boda vrati na pravi kolosjek, ali ga je na startu šokirao madridski klub koji je autogolom Hubacana došao do početne prednosti. Zenit je izjednačio u 19. minutu kada je Danny iskoristio asistenciju Aršavina. No, da je Real veliki pokazao je Van Nistelrooy, koji je nešto prije odlaska na odmor doveo svoj tim u novu prednost. Nije se tada činilo da će to biti konačan rezultat, ali se Zenit više nije uspio vratiti.
Juventus je bio na pragu poraza, tačnije BATE Borisov bio je na pragu podviga, ali su se Italijani vratili. Imali su Bjelorusi vodstvo od 2:0 (Krivec, Staševič), ali je Stara dama preko Iaquinte (29, 45. minut) izjednačila.

Berbatov proradio

Manchester United je nakon remija s Villarrealom pokazao snagu u meču sa danskim Aalborgom. Dimitar Berbatov postigavao je dva gola, a Wayne Rooney jedan za sigurnih 3:0.
Izabranike Alexa Fergusona u stopu prati „žuta podmornica. Villarreal je i u duelu sa Celticom prikazao dopadljiv fudbal, a zahvaljujući španskom reprezentativcu Marcosu Senni koji je majstorski izveo slobodan udarac stigao je do tri boda.