Torlak junak Sarajeva
"Horde zla", ipak, imale razloga za slavlje

Zadnja utakmica 11. kola Premijer lige BiH

Sedin Torlak junak je današnje, posljednje utakmice 11. kola Premijer lige BiH, jer je svom Sarajevu u sudijskom vremenu donio zlata vrijedne bodove protiv Modriča Maxime - 2:1.

Prvo poluvrijeme bilo je sumorno, dosadno sve do 44. minuta. Doduše, domaći su imali terensku incijativu, dvije poluprilike, izveli i osam kornera, ali bez uspjeha. No, tada je na scenu stupio Admir Raščić i pogotkom razgalio duše oko 2.000 navijača “bordo” tima.

1:0 Raščić (44)

Sa lijeve strane iz slobodnog udarca centaršut je uputio Hiroš, a Raščić “okrznuo” glavom loptu, te proslijedio je u mrežu, iza nemoćnog golamana Hadžiđulbića.

Sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a onda, u nastavku igre “vatromet” na našem olimpijskom stadionu. Modriča Maxima otvorila se, a to će, kasnije će se ispostaviti, i isplatiti aktuenom šampionu naše zemlje.

Sarajevo – Modriča Maxima 2:1

1:0 Raščić (44), 1:1 Slavkić (75), 2:1 Torlak (90).

SARAJEVO - Stadion "Asim Ferhatović Hase". Gledalaca: 2.000. Žuti kartoni: Dudo /Sarajevo/, Bojić, Hadžiđulbić /Modriča Maxima/.

SARAJEVO: Alaim, Suljević, Belošević, Torlak, Šaraba, Nikitović, Dudo /od 79. Rizvanović/, Obuća, Raščić /od 90. Mohar/, Hiroš, Hadžić /od 87. Kapetanović/. Trener: Husnija Arapović.
MODRIČA MAXIMA: Hadžiđulbić, Vasić, Čosić, Jolović, Vasiljević, Ristanić, Savić /od 72. Slavkić/, Stajić /od 57. Joksimović/, Bojić, Stokić, Miljković /od 46. Popović/. Trener: Mitar Lukić.
Sudija: Antonijo Blažević /Višić
1:1 Slavkić (75)

Kako su primili gol, Modričani su i poravanali rezultat. Sa skoro identičnog mjesta, kao Sarajevo u prvom poluvremenu, gosti su uputili centaršut iz slobodnog udarca. Rezervista Slavkić, «iskopirao» je potez Raščića i savladao Alaima. Bio je to prvi njegov kontakt sa loptom nakon što je dva minuta ranije ušao u igru.

Sarajevo je potom silovito krenulo i napade. Redale su se šanse pred golom Hadžiđulbića koji je veoma dobro obavljao posao. Ni gosti nisu bili bezopasni, a onda skupio ih koštao pad koncetracije u sudijskom vremenu susreta.

2:1 Torak (90)

Igrao se prvi minut sudijske nadoknade vremena, a lopta je «okrzula» jednog od odbrambenih igrača Modriče, i sudija Antonio Blažević pokazao je na korner. Poslije centaršuta Torak je bio najviši u skoku i sa četiri mjesta od gol linije glavom «pospremio» loptu za veliko slavlje domaćih.

No, nakon što su primili gol Modričani su opkolili sudiju Blaževića, protestujući, navodno, jer su smatrali da korner nije postojao. Strasti su se na kratko smirile i nakon dva minuta susret je okončan trijumfom Sarajlija.

Po završetku utakmice novi protesti igrača Modriče kod sudije Blaževića, ali trener Mitar Lukić «rastjerao» ih je i poslao u svlačionicu.

PAROVI 12. KOLA

Utakmice će se igrati 1. i 2. novembra, a parovi su: Posušje - Leotar, Slavija - Orašje, Velež - Travnik, Željezničar - Borac, Zvijezda - Sloboda, Čelik - Zrinjski, Laktaši - Sarajevo, Modriča Maxima - Široki Brijeg.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: