Travnik protiv Želje od 0:2 do 3:2
Veliki preokret Vezira u finišu susreta

Posljednji meč 15. kola Premijer lige BiH

U posljednjem susretu 15. kola fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine, kojim je okončan jesenji dio šampionata, Travnik je danas na Piroti savladao sarajevskog Željezničara rezultatom 3:2.

Sa nova tri boda Veziri su pobjegli sa začelja i fenjer prepustili Veležu, a u drugom dijelu šampionata očekuje nas zanimljiva borba za pozicije koje će osigurati opstanak u elitnom razredu našeg fudbala, jer osim Travnika i Veleža, u opasnoj zoni su i Posušje, Modriča Maxima i Orašje.

Današnju utakmicu na Piroti mnogo bolje su otvorili gosti iz Sarajeva. Plavi su dominirali u prvom poluvremenu, a kao rezultat terenske inicijative uslijedio je pogodak u 32. minuti, kada je Džemal Sadiković projektilom sa više od metara matirao reprezentativnog golmana Adisa Nurkovića. Do kraja poluvremena gosti su imali još nekoliko izglednih prilika, a ponajbolju napadač Damir Rovčanin čiji je udarac golman Travnika uspio zaustaviti.

Travnik – Željezničar 3:2
Strijelci: 0:1 Sadiković (32), 0:2 Sadiković (49), 1:2 Terzić (62), 2:2 Kološinac (67), 3:2 Hodžić (89).
TRAVNIK – Stadion Pirota. Gledalaca: 700. Žuti kartoni: Terzić, Ribić, Varupa, Helvida (Travnik), Šehić, Sadiković, Šimić, Šešlija (Željezničar).
TRAVNIK: Nurković, Terzić, Varupa, Sarajčić, Ribić, Helvida, Šiljak, Dolić /od 46. Kološinac/, Lihovac /od 90. Hećo/, Nemeljaković, Ćurić /od 74. Hodžić/. Trener: Nedžad Selimović.
ŽELJEZNIČAR: Šehić, Kerla, Mulalić, Cocalić, Sadiković, Muharemović, Šimić /od 80. Branković/, Stanić /od 74. Redžepi/, Šešlija, Bućan, Rovčanin. Trener: Simo Krunić.
Sudija: Anto Živković /Orašje/.

I nastavak susreta pripao je izabranicima trenera Sime Krunića. Nekoliko minuta nakon što se krenulo s centra, Sadiković je ponovo iz slobodnjaka pogodio mrežu Nurkovićevog gola udvostručivši prednost Željezničara. Tada se činilo da bodovi sigurno odlaze u Sarajevo, a da Travnik već može početi pakovati kofere u entitetsku ligu.

Međutim, s tim se nisu složili domaći fudbali. Nakon drugog primljenog gola zaigrali su angažovanije što im se isplatilo pa su u 62. minuti nakon prekida smanjili na 2:1. Varupa je izveo slobodan udarac, a najprisebniji je stoper Simbad Terzić koji koristi lošu procjenu golmana Ibrahima Šehića i šalje loptu u praznu mrežu. Nedugo zatim stvari je na početak vratio Kološinac koji je pogodio za 2:2.

Prava drama događala se u finišu susreta. Domaći su krenili svim silama ka golu šehića, a nakon što je rezervista Hodžić u 86. minuti propustio stopostotnu priliku, pogodak je pao minut prije isteka 90. minuta. Dupli pas su odigrali Nemeljaković i Šiljak, a ovaj drugi uposlio je Hodžića koji sa desetak metara matira golmana Šehića za konačnih 3:2.