Travnik u derbiju savladao Bosnu i osamio se na vrhu

Prva liga FBiH

U derbiju 21. kola Prve lige Federacije BiH Travnik je savladao Bosnu iz Visokog s 2:0.

Na Piroti se odigrala danas jedna od važnijih utakmica u borbi za titulu, a Travničani su pobjedom napravili veliki korak ka cilju, mada su, naranvo, još uvijek daleko od povratka u Premijer ligu BiH.

Već od prve minute počela je opsada gola Bosne. Pekija je šutirao s nekoliko metara, ali nije bio dovoljno precizan. Potom je Mamuša šutirao u 28. minuti, ali je Bekan odbranio.

Do kraja prvog dijela najbolju šansu za domaće propustio je Zukić, kada je u završnici prvih 45 minuta pogodio stativu.

Travničani su konačno do gola došli u 55. minuti. Mladi Torlak je matirao Bekana, a golu je prethodila stativa Mamuša.

Veziri su pitanje pobjednika riješili u 69. minuti, kada je Pekija pogodio na ubačaj Pejića.

Nakon ovog kola, Travnik je lider s 39 bodova, dok Bosna ostaje na 36 bodova. U sljedećem kolu Travnik gostuje u Gradačcu, dok će Bosna u Visokom ugostiti Jedinstvo.

Travnik - Bosna 2:0

Travnik: Nurković, Nuhić, Hasanhodžić, Kovač, Jusufbašić, Pekija, Pejić, Zukić, Mamuša, Čivić, Torlak.

Bosna: Bekan, Hrvat, Rastoder, Ćubara, Papaz, Hodžić, Kovač, Džafić, Čiva, Kadić, Čulov.