Tri gola za prvo mjesto

Srbija deklasirala Litvaniju

Fudbaleri Srbije zabilježili su drugu pobedu u kvalifikacijama za SP 2010. godine nakon što su sinoć posle odlične predstave na stadionu Crvene zvezde savladali Litvanijju sa 3:0...

Litvanija je doputovala u Beograd bez primljenog gola i sa maksimalnim učinkom nakon dva kola, ali za 90 minuta na beogradskoj Marakani nije pokazala zbog čega je najprijatnije iznenađenje sedme grupe kvalifikacija.

Gostujući tim je za 90 minuta igre jedva prišao golu golmana Srbije Vlade Stojkovića, a podatak da Litvanija nije imala ni jedan jedini šut ka golu domaće ekipe ide u prilog činjenici da je Srbija odigrala fantastičnih 90 minuta.

Golove za selekciju Srbije postigli su Ivanović u 6, Krasić u 34, dok je Nikola Žigić pogotkom devet minuta prije kraja stavio tačku na i ovjerio pobjedu Srbije.