Trijumf HSV-a u Londonu
Duel Jarolima i Salihamidžića

M. Maksimović

Posljednjeg dana turnira ''Emirates Cup'' u Londonu HSV je nadigrao Juventus, dok jer Arsenal slavio minimalno protiv Real Madrida.

U prvoj današnjoj utakmici Hamburger SV je sredio Juventus 3:0. Paolo Guerrero je u 19. minuti načeo mrežu Chimentia, a u samoj završnici utakmice na sceni je bio Ivica Olić. Prvo je Olić nakon kontre zabio gol za 2:0 u 90. minuti, a u sljedećem napadu nakon što je Juventus krenuo sa centra,
Olić je zabio i drugi gol. Hasan Salihamidžić je odigrao cijelu utakmicu.

U drugoj utakmici Arsenal je pobjedio Real madrid golom Adebayora u 48. minuti. Na kraju je HSV osvojio prvo mjesto sa sedam bodova, Real Madrid drugo sa četiri boda koliko su sakupili Arsenal i Juventus. Na turniru u Londonu klubovi pored tri boda za svaki trijumf i jednog za remi dobijaju i po bod za svaki postignuti gol.

Prije početka utakmice Arsenal - Real Madrid navijače ''Topnika'' i prisutne na stadionu je pozdravio Eduardo Da Silva koji se uspješno oporavlja od teške povrede koju je zaradio 23. februara.

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: