Trijumfom nad Metalurgom Dinamo prišao na dva boda lideru

Shakhtar posustao

Dinamo Kiev današnju utakmicu 19. kola Premier lige Ukrajine dočekao je sa etiketom apsolutnog favorita.

Gosti su napadima Kijevljana odolijevali do finiša prvog poluvremena, nakon čega je uslijedila goleada domaćina. Mbokani je Dinamu donio vodstvo u posljednjem minutu prvog poluvremena, dok su use u strijelce u nastavku upisivali dva puta Gusev, i ponovo Mbokani.

Dinamo je sada na svega dva boda od lidera Shakhtara koji je danas iznenađujuće poražen na domaćem terenu od Dnipra rezultatom 2:0. Fedeckyj i Nascimento bili su strijelci za trijumf Dnipra.

Odessa i Tavriya su remizirali, a pogodaka nije bilo.