Trivunović, Blatnjak i Rahimić izgubili 0:1
Blatnjak i Vule izgubili od aktuelnog osvajača Kupa UEFA

Rusija, 27. kolo

Vule Trivunović i Dragan Blatnjak, dvojica bh. internacionalaca koji nose dres ruskog prvoligaša Himkija, poraženi su u 27. kolu na gostovanju kod Zenita minimalnim rezultatom 0:1.

Aktuelni osvajač Kupa UEFA bio je prejak za tim naših internacionalaca, a pobjednosni pogodak za Zeniz postigao je Danny u 16. minuti. Trivunović i Blatnjak odigrali su po 90 minuta, a Trivunović je u 20. minuti zaradio žuti karton. Ovim porazom Himki je ostao na 14. mjestu sa 23 boda, i u zadnja tri kola vodiće grčevitu borbu za opstanak sa Luch Energiom za koju nastupa Dario Damjanović, a koji ima tri boda manje.

U gradskom derbiju odigranom u Moskvi, CSKA našeg Elvira Rahimića poražen je od Spartaka, takođe minimalnim rezultatom 0:1. Bh. reprezentativac nije nastupao u ekipi CSKA. Uprkos porazu, ekipa bh. internacionalca ostala je na drugoj poziciji, ali je teško očekivati da mogu sustići Rubin, koji trenutno ima sedam bodova prednosti i eventualnim trijumfom u sutrašnjem meču na gostovanju kod Saturna i teoretski bi osigurao titulu prvaka Rusije.