Trivunović i Blatnjak bolji od Spahića
Duel Spahića i Blatnjaka

Prvenstvo Rusije, 25. kolo

Duel bh. internacionalaca u 25. kolu šampionata Rusije odigran u Moskvi između Emira Saphića (Lokomotiv Moskva) sa jedne i Dragana Blatnjaka, te Vuleta Trivunovića (Himki) sa druge strane, pripao je gostima koji su slavili pobjedu rezultatom 2:0.

Sva trojica naših internacionalaca odigrali su po 90 minuta, a mnogo više razloga za slavlje imali su Blatnjak i Trivunović. Sa tri gostujuća boda najavili su bijeg sa začelja tabele i osiguravanje opstanka u ruskoj eliti. Sa druge strane, Lokomotiv je ovim porazom umanjio šanse da se uključi u borbu za mjesta koja vode u evropsko kupove u novoj sezoni. Himki je poveo golom Nizamutdinova u 45. minuti, a konačan rezultat postavio je Jakubko u 66. minuti. Spahić je u 79. minuti zbog prekršaja dobio žuti karton.

Elvir Rahimić je odrađivao kaznu zbog žutih kartona i nije bio u sastavu CSKA Moskva u susretu protiv Amkar Perma, u kojem je njegov tim slavio pobjedu rezultatom 4:1, te se tako učvrstio na drugoj poziciji. CSKA trenutno ima 47 bodova, tri više od trećeplasiranog Dinama i sedam manje od lidera, Rubin Kazana.

FC Moskva je osvojila gostujući bod kod Krila Sovjetova (1:1), a Branislav Krunić je u igru ušao u 58. minuti. Bodom se u 25. kolu morao zadovoljiti i Dario Damjanović, čiji je Luch Energi na domaćem terenu remizirao sa Tomom (0:0), a naš reprezentativac u igru je ušao u 81. minuti.