Twente i AZ ubjedljivi

Ubjedljive pobjede u 12. kolu holandske Eredivisie upisale su ekipe AZ Alkmaar i Twentea.

Vodeća ekipa prvenstva AZ na svom je terenu lako došao do tri boda protiv Den Haaga pobjedom od 3:0. Poveli su domači već nakon 11. minuta igre golom Holmana, da bi sa još dva gola preko Maher i Altidorea upisali sigurnu pobjedu.

Twente je bio još ubjedljiviji savladavši De Graafschap sa 4:0. Do 40. minuta golova nije bilo, a onda je Wisgerhof otvorio seriju pogodaka koja je nastavljena u drugom poluvremenu kada su redom pogađali De Jong, John i Fer.

Az je i dalje vodeći tim na tabeli holandskog prvenstva, dok je Twente bar na kratko preuzeo drugu poziciju od PSV-a.