U Berlinu „rampa“ za Hofenheim

Bundesliga, 12. kolo

Fudbaleri berlinske Herthe zaustavili su sjajni niz ekipe Hofenheima čije su udarne igle bh. Reprezentativci Sejad Salihović i Vedad Ibišević. Golom Voronina iz 70. minuta domaći sastav stigao je do tri velika boda u 12. kolu Bundeslige, a iz ove utakmice najviše je profitirao Bayern koji se nakon trijumfa nad Schalkeom od  2:1 primakao samo na bod.

Meč u Berlinu bio je pravi prvenstveni, a obilovao je žutim kartonima. Jedan je zaradio i Salihović, dok je u domaćem timu požutio napadač Marko Pantelić. Ibišević je u igri proveo 67 minuta kada ga je zamijenio Weis, dok je Salihović ostao do kraja na terenu.

Konačan rezultat utakmice između Schalkea i Bayerna postignut je u 31. minutu. Tada je Ribery doveo Bavarce u novo vodstvo, nakon 1:0. Činilo se kako će se golijada nastaviti u drugom dijelu, ali su napadači oba tima bili izuzetno neprecizni što se posebno može kazati za domaće. Bayern je poveo već u 3. minutu preko Tonija, ali je dvije minute kasnije Farfan izjednačio.
Četiri gola vidjeli su gledaoci u Frankfurtu gdje su Eintracht i Stuttgart odigrali - 2:2. Domaći su vodili sa 2:0 do 71. minuta (dva gola Liberopulosa, 18. i 66.), ali su se popularne „švabe“ vratile. U 71. minutu na 1:2 smanjio je Lanig, da bi u 88. najbolji napadač gostiju Mario Gomez donio veliku radost.

Rezultati
Eintracht - Stuttgart 2-2, Hertha - Hoffenheim 1:0, Schalke - Bayern 1:2, Arminia Bielefeld - Borussia M'gladbach 0:2, HSV - Borussia Dortmund 2:1, Karlsruhe - Bayer 3:3, Bochum - Werder 0:0, Wolfsburg - Energie Cottbus 3:0, Koln - Hannover 2:1.