U Montevideu šest golova tri crvena
Navijači Penarola

M. Maksimović

Veliki gradski derbi, ljutih urugvajskih rivala Penarola i Nacionala i ovg puta je ponudio dosta uzbuđenja, varnicu su sijevale na sve strane...

Nakon izuzetno zanimljivog prvog poluvremena Penarol je vodio 3:2. U drugom poluvremenu utakmice isključena su čak trojica igrača  Nacionala pa je susret završen pobjedom Penarola 4:2.

U prvom dijelu je Penarol vodio 2:0 i 3:1, ali se Nacional nije predavao. Međutim, kada je u drugoj minuti nastavka Ruben Oliveira postigao i četvrti gol za  Penarol igrači Nacionala su ''poludili''.
Pravili su sve grublje prekršaje pa im je najprije, zbog dva žuta kartona, u 65. minuti isključen Adrian Romero. Četiti minute kasnije isljučen je Mathias Cardaccio, a u 77. je pocrvenio i Fornaroli tako da je Penarol bez većih problema stigao do pobjede.

Na tabeli nakon 13. kola drugog dijela prvenstva Urugvaja vode River Plate i Penarol sa po 31 osvojenim bodom.