
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine u novembarskom FIFA terminu (19. novembra) najverovatnije će gostovati u Teheranu gdje će odigrati prijateljsku utakmicu protiv Irana.
Iako su Nogometni savez BiH stigle ponude za odigravanje prijateljskih susreta protiv Libije, Slovenije, Albanije, Azerbejdžana i Luksemburga, selektor našeg nacionalnog tima Miroslav Ćiro Blažević smatra da je putovanje u Teheran najrealnija opcija.
„Mislim da smo najbliži da prihvatimo ponudu iz Irana. Uz kvalitetnog protivnika i Savez bi inkasirao pristojna novčana sredstva na ovom gostovanju. U Teheran bi išli u najjačem sastavu, a naravno uz prvotimce, vodio bih i nekoliko igrača koje bih provjerio na određenim pozicijama. Ova utakmica isključivo bi nam poslužila za uigravanje uoči nastavka kvalifikacija i gostovanja u Belgiji“, izjavio je Blažević za Nezavisne novine.
Selektor Blažević u narednim danima donijeće konačnu odluku o novembarskom protivniku. Podsjetimo, naša reprezentacija sredinom ove godine trebala je igrati protiv Irana, ali je tadašnji selektor Meho Kodro odbio voditi svoje izabranike u Teheranu, zbog čega je nedugo poslije toga i smijenjen. Tada naš Savez nije platio „penale“ zbog otkazivanja utakmice, pa bi vjerovatno sada kompenzirali propust iz maja mjeseca ove godine.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.