U polufinalu Argentina - Brazil
Messi protiv Brazila za medalju u Kini

Olimpijske igre u Pekingu

Fudbaleri Argentine će igrati u polufinalu Olimpijade u Pekingu, a protivnik će im biti „stari i ljuti“ – Brazil.

Argentinci su danas u četvrtfinalu zahvaljujući pogotku Marie u produžetku, to jeste 105. minutu eliminisali Holandiju. Za 90. minuta utakmice bilo je 1:1. Argentinci su poveli golom Messia u 14. minutu, a izjedančio je Bakkal u 36.

Drugi polufinalni par činiće Nigerija i Belgija. Nigerijci su u četvrtfinalu sa 2:0 „isprašili“ Obalu Slonovače. Golove su dali Odewafemi u 44. i Oluwafemi u 86. minutu.

U ranija dva današnja četvrtfinala Brazil je trijumfovao nad Kamerunom sa 2:0, a Belgija je iznendali Italiju - 3:2.