Udinese propustio priliku

Seria A, 10. kolo

Fudbaleri Udinesea propustili su veliku priliku da se pobjedom nad Genovom izdvoje na vrhu tabele. Iako su već u ranoj fazi susreta poveli sa 1:0 golom D’Agostina na kraju su morali spašavati bod jer su gosti vodili sa 2:1.

Ovakav ishod najviše odgovara Joseu Mourinho čiji je inter s(p)retno nadigrao posljednjeplasiranu Regginu sa 3:2. No, remijem u Udinama zadovoljan je i Lazio koji je pobjedom nad Cataniom ponovo uhvatio priključak sa vodećim. Gol odluke postignut je u 85. minutu, a strijelac je bio Foggia.
Iako je povela sa 1:0 u duelu sa Cagliariem, Bologna je na kraju doživjela pravi debakl. Rezultat je glasio 5:1 za domaćine, a Acquafresca i Jeda po dva puta su matirali golmana Bologne.
Tešku pobjedu ostvarila je i Sampdoria. Golom Belluccia u 85. minutu nadigrala je Torino, a istim rezultatom završen je susret Siene i Fiorentine. Slavlje domaćinu u 76. donio je Kharja.

Rezultati
Reggina - Inter 2:3, Juventus - Roma 2:0, Atalanta - Lecce 0:0, Cagliari - Bologna 5:1, Lazio - Catania 1:0, Palermo - Chievo 3:0, Sampdoria - Torino 1:0, Siena - Fiorentina 1:0, Udinese - Genoa 2:2, Milan - Napoli (kasnije).