Urugvaj preko Perua do finala

Suarez neumoljiv

Adnan Beganović

Fudbalska reprezentacija Urugvaja prvi je finalist Copa Americe. Naime, u prvom polufinalnom susretu Urugvaj je rezultatom 2:0 savladao Peru, a oba gola postigao je Luis Suarez.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako je Urugvaj imao terensku nadmoć. Početkom drugog dijela Suarez i društvo su napravili još veći pritisak, što je rezultiralo i golovima.

Igrala se 53. minuta, Forlan je uputio udarac, golman Perua brani, no Suarez odbijanac posprema u mrežu.

Samo pet minuta kasnije isti igrač je izbjegao ofsajd i sam je izašao pred Raula Fernandeza, te ga rutinski savladao za konačnih 2:0.