Urugvaj slavi naslov prvaka

Finale Copa Americe pripalo Urugvajcima

Urugvaj je sjajnom predstavom u finalu Copa Americe došao do naslova prvaka Južne Amerike pobjedom od 3:0 nad Paragvajem.

Sjajni napadači duo Urugvajaca, Luis Suarez i Diego Forlan osigurao je pobjedu i naslov prvaka za Urugvaj, koji je sasvim zasluženo došao do naslova u susretu u kojem su svih 90 minuta bili mnogo bolji protivnik od Paragvajaca.

Napadač Liverpoola Suarez doveo je Urugvajce u prednost već u 12. minuti, a onda je Forlan povisio na 2:0 tri minute prije odlaska na odmor između dva poluvremena.

Tačku na i velike pobjede Urugvajaca u posljednjoj minuti susreta stavio je napadač madridskog Atletica Forlan.

Urugvaj je tako postao po 15. put prvak Južne Amerike, najviše od svih ostalih selekcija.