Vaha i dalje bez poraza
Treći remi u pet utakmica

Nakon pet odigranih kola

M. Maksimović

Danas je odigrano osam utakmica 5. kola Afričke zone kvalifikacija za SP 2010. Obala Slonovače Vahida Halilhodžića je i treći put remizirala. Ovaj put u gostima kod Mozambika.

Utakmica je odigrana na Stadionu Nacional da Machava a Bakary Kone je doveo goste u vodstvo u 48. minuti. Domaćini su izjednačili samo četiri minute kasnije Miro je bio strijelac.

U drugom susretu ove grupe madagascar je pobjedio Botswanu 1:0 golom Rabemananjara iz 23.minute. Nakon pet odigranih kola Obala Slonovače ima devet bodova i još uvijek je bez poraza, dok je Madagaskar na drugom mjestu sa šest bodova. Pored reprezentacije Obale Slonovače, bez poraza su još Kamerun, Nigerija i Burkina Faso.