Valencia slavila u Bilbaou

Hat-trick Soldada

Valencia je uspjela na gostovanju poraziti Athletic Bilbao rezultatom 3:0 u 28. kolu španske Primere.

Prvo poluvrijeme odigrano je loše sa strane oba tima, ali su se gosti uspjeli probuditi prije kraja poluvremena i postići gol.

Pogodak je stigao u 41. minuti, a strijelac je bio Roberto Soldado, za rezultat prvog poluvremena od 1:0 za Šišmiše.

Drugo poluvrijeme počelo je veoma dobro za gostujući sastav. Soldado je ponovo bio strijelac za veliku prednost svog tima od 2:0.

Valenciji je posao olakšao i Iraola koji je u 67. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, što Valencija koristi, te hat-trickom Soldada sa bijele tačke u 85. minut odnijeti tri boda sa vrućeg terena u Bilbaou.