Van der Sar novi rekorder
Gol nije primio 1.032 minute: van der Sar

“Srušio” Petra Čeha

Edwin van der Sar, golman Manchester Uniteda, postao je rekorder Premier lige u dužini nesavladivosti.

Utakmica 23. kola Premiershipa u kojoj su “đavoli” nadigrali West Brom. sa visokih 5:0 bila je 11 u kojoj Holanđanin nije primio pogodak.

Dosadašnji rekorder bio je čuvar mreže Chelsea, Petr Čeh koji u sezoni 2004/05. čak 1.025 minuta nije primio gol. Rekord van der Sara sada iznosi 1.032 minute, ali postoji mogućnost da bude i duži s obzirom da Manhester naredni meč igra na svom terenu.

Posljednji put je vadio loptu iz mreže 8. novembra 2008. godine u utakmici  protiv Arsenala.