Vedad Ibišević zabio Galatasarayu
Izjednačio protiv Galate u 79. minuti

Hoffenheim bolji od turskog prvaka

Vedad Ibišević, povremeni A fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je pogodak za Hoffenheim u prijateljskoj utakmici protiv turskog Galatasaraya.

Ibišević je mrežu turskog velikana zatresao u 79. minutu i to u trenutku kada je njegov tim gubio sa 0:1. Susret na Carl Benz stadionu u Mannheimu odigran je pred 13.200 navijača, a Hoffenheim je na kraju slavio pobjedu sa 2:1. Galata je povela golom Emre Ašika u 10. minuti. Ibišević je izjednačio u 79, a trijumf novom njemačkom bundesligašu obezbijedio je Marco u 90. minuti.

Za Hoffenheim nije nastupio Sejad Salihović koji se još uvijek oporavlja od povrede.