Velika bruka Mostaraca

Orašje - Velež 6:0

M. Maksimović

Orašje je odigralo najbolju utakmicu sezone i u posramilo svoje goste, isprativši ih u Mostar sa šest golova u mreži nejakog golmana Babića. Velež je tako svojim navijačima priuštio još jednu veliku bruku, pa je jasno da se u Titovoj 87 nešto mora mijenjati.

Već nakon dvadeset minuta igre rezultatske neizvjesnosti nije bilo. Pejić je u 11. minuti pogodio iz slobodnjaka, a u narednih deset minuta Admir Joldić je postigao dva zgoditka, koja su nokautirala Rođene. Tada je domaćima ostalo samo da dokrajče grogiranog, tromog i lošeg protivnika, a za to se pobrinuo izvrsni rezervista Senad Mujić, koji je ušao u 57. minuti, i u narednih dvadeset pet minuta torpedirao izgubljene Mostarce.
Velež je tako potvrdio da je i ove sezone jedan od najozbiljnijih konkurenata za ispadanje, obzirom da je u deset prvenstvenih gostovanja upisao 0 (slovima: nula) bodova, uz „čak“ tri postignuta gola.

Orašje – Velež 6:0

1:0 I. Pejić (11), 2:0 Joldić (14), 3:0 Joldić (22), 4:0 Mujić (61), 5:0 Mujić (80), 6:0 Mujić (86)

ORAŠJE – Stadion Goal. Gledalaca: 1.000. 7. Žuti kartoni: Joldić, G. Živković, S. Kobaš (Orašje), Raščić (Velež).
ORAŠJE: L. Kobaš, S. Kobaš, Aleksić, G. Živković, M. Pejić /72. P. Živković/, Mišković, I. Pejić, Bilen, Halilović, A. Živković /63. Mikić/, Joldić /57. Mujić/. Trener: Željko Baotić.
VELEŽ
: Babić, Kodro, Drakul /57. Ar. Škaljić/, Bajić /60. Demić/, As. Škaljić, Čolić, Zaimović, Gubeljić /23. minuta Musli/, Raščić, Majkić, Obad. Trener: Anel Karabeg.
Sudija: Ognjen Valjić (Banjaluka)