Velika pobjeda Srbije protiv Norveške, Škotska nakon penala izbacila Izrael

Polufinalne utakmice baraža za Evropsko prvenstvo

E. Oštraković

Odigrane su utakmice polufinala baraža za Euro, a pobjede su ostvarile reprezentacije Srbije i Škotske.

Srbija je ostvarila pobjedu na gostovanju kod Norveške, a ključni igrač u pobjedi bio je Milinković-Savić.

Naime, u prvom poluvremenu nije bilo golova, a Srbija je do vodstva došla u 82. minuti upravo golom Milinković-Savića.

Kada su svi mislili da će Srbija proći dalje nakon regularnih 90 minuta, Norveška je poravnala na 1:1 u 88. minuti golom Normanna.

Pobjedu Srbiji donio je Milinković-Savić svojim drugim golom i to u 103. minuti.

U duelu Škotske i Izraela nije bilo golova u regularnih devedeset minuta, ali ni u produžecima, te je pobjednika odlučilo izvođenje penala.

U tome su bolji bili reprezentativci Škotske, koji su na kraju ostvarili prolaz u finale baraža za Evropsko prvenstvo.