Veznjaci zabijali umjesto napadača

Zmajevi u Evropi

Adnan Beganović

Širom Starog kontinenta u vikendu iza nas igrane su utakmice u nacionalnim prvenstvima, a bh. reprezentativci, izuzmemo li par pojedinaca, i nisu se baš proslavili. Tek su Semir Štilić i Zvjezdan Misimović tresli protivničke mreže.

Kenan Hasagić (Buyuksehirspor): Gaziantepspor sa ubjedljivih 4:1 savladao Hasagićevu momčad, a naš reprezentativac zbog problema sa leđima nije bio u konkurenciji.

Asmir Begović (Stoke City): Naš internacionalac branio u visokoj pobjedi nad Newcastleom (4:0).

Ibrahim Šehić (Željezničar): Plavi poraženi na Grbavici od Slobode (0:1), naš reprezentativac branio svih 90 minuta, a kod gola je bio nemoćam.

Asmir Avdukić (Borac): Aktuelni lider premijerligaške karavane sa 1:0 savladao Čelik, a Avdukić opet sjajno obavio svoje zadatke.

Safet Nadarević (Eskisehirspor):
U 26. kolu turske Super lige Eskisehirspor bio bolji od Karabukspora, a Nadaević na terenu proveo svih 90 minuta.

Emir Spahić (Montpellier): Lens očitao lekciju Montpellieru (4:1), a kapiten našeg nacionalnog tima uklopio se u sivilo svoje momčadi.

Boris Pandža (Mechelen):
U pobjedi nad Eupenom (2:0) bosanskohercegovački stoper odigrao 90 minuta.

Adnan Mravac (Westerlo):
Nije nastupao u remiju sa Charleroijem (2:2).

Sanel Jahić (AEK):
Sramotni poraz od Olympiakosa odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Mensur Mujdža (Freiburg): Odigrao 90 minuta u domaćem porazu od Bayerna.

Muhamed Bešić (HSV):
Nije bio u kombinaciji u ubjedljivom trijumfu protiv Kolna (6:2).

Senad Lulić (Young Boys): U pobjedi nad Luzernom (3:1) na terenu proveo 78 minuta.

Ognjen Vranješ (Krasnodar): Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Nalchikom.

Muhamed Subašić (Olimpic): Odigrao cijelu utakmicu u pobjedi nad Drinom (2:1).

Darko Maletić (Borac): Standardno dobar u pobjedi nad Čelikom (1:0).

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv): U domaćem porazu od Maccabi Netanya (0:3) igrao do 57. minute.

Elvir Rahimić (CSKA): Utakmica njegove momčadi je odgođena.

Zvjezdan Misimović (Dinamo Moskva):
U pobjedi nad Rostovom postigao pogodak iz jedanaesterca.

Senijad Ibričić (Lokomotiv Moskva): Gostujući poraz od Amkara gledao sa klupe za rezervne igrače.

Sejad Salihović (Hoffenheim):
Odigrao 58 minuta u gostujućem porazu od Hannovera (0:2).

Semir Štilić (Lech): Dvostruki strijelac u pobjedi nad Jagiellonijom (2:0).

Miralem Pjanić (Lyon):
Odigrao 80 minuta u remiju sa Rennesom (1:1).

Edin Džeko (Manchester City): Odigrao 90 minuta u gostujućem porazu od Chelseaja (0:2).

Vedad Ibišević (Hoffenheim): Odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Hannovera (0.2).

Zlatan Muslimović (PAOK): Nije bio u kombinaciji u remiju sa Atromitosom (2:2).

Ermin Zec (Genclerbirligi): Odigrao posljednjih 20 minuta u domaćem porazu od Trabzonspora (1:2).