Vikend za zaborav bh. reprezentativaca

Zmajevi u Evropi

U proteklom vikendu naši reprezentativci nisu puno toga napravili. Većina naših igrača nije bila u startnoj postavi svojih momčadi.

Kenan Hasagić (Buyuksehir): Nije branio u pobjedi svog tima protiv Gaziantepspora, dok je Edin Višća igrao svih 90 minuta.

Asmir Begović (Stoke City): Presjedio na klupi pobjedu Stokea nad Blackburnom (3:1). Iskusniji Danac Thomas Sorensen branio je u ovoj utakmici.

Asmir Avdukić (Borac): Branio u pobjedi Borca protiv Sarajeva na Gradskom stadionu u Banjoj luci.

Boris Pandža (Mechelen): Odigrao svih 90 minuta protiv Standarda u 3:2 gostujućem porazu i pritom zaradio i javnu opomenu, a nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Bubacar Diabang Dialiba nije ušao u igru.

Saša Papac (Glasgow Rangers): Nije ga zbog povrede bilo u kombinacijama u gostujućem minimalnom (1:0) porazu od Kilmarnocka.

Emir Spahić (Sevilla): Kapiten našeg nacionalnog odigrao svih 90 minuta u minimalnoj pobjedi Seville protiv Zaragoze u gostima.

Adnan Mravac (Mattersburg): Nije nastupio u domaćem porazu od bečkog Rapida, dok je Nedeljko Malić odigrao svih 90 mintua i dobio javnu opomenu.

Mensur Mujdža (Freiburg): Zbog teške povrede van terena na dva mjeseca.

Elvir Rahimić (CSKA): Moskovljani su s 2:1 poraženi u Mahačkali od Anžija,a Rahimić nije ulazio u igru.

Semir Štilić (Lech Poznan): Štilić i Burić odigrali su po 90 minuta, a njihov tim poražen je od Widzew Lodza na domaćem terenu (0:1).

Miralem Pjanić (Roma): Rimljani su poraženi u Udinama, naš reprezentativac odigrao je 90 minuta u veznom redu.

Zvjezdan Misimović (Dinamo Moskva): Dinamo je poražen u Kazanu od Rubina u 2. kolu play-offa lige za prvaka u Rusiji, a Miske je igrao svih 90 minuta.

Darko Maletić (Aktobe): Odigrao čitav susret u gostujućoj 4:2 pobjedi protiv Ordabasyja. Zaradio je i javnu opomenu.

Adnan Zahirović (Spartak Nalčik): Odigrao cijeli susret protiv Terek Groznyja u kojem je njegov tim slavio sa 3:0.

Senad Lulić (Lazio): Odigrao 72. minute u domaćem porazu Lazija od Juventusa (0:1).

Senijad Ibričić (Lokomotiv Moskva):
Ušao je u igru u 71. minutu u porazu svog tima od Zenita u St. Petersburgu (2:1).

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv): Igrao čitavu utakmicu u domaćem porazu Maccabija od gradskog rivala Hapoela (1:3).

Zlatan Muslimović:
Još uvijek bez kluba.

Edin Džeko (Manchester City):
Dijamant je ušao u 82. minuti u remiju Cityja na Anfieldu protiv Liverpoola (1:1).

Vedad Ibišević (Hoffenheim): Tim iz Sinsheima remizirao je sa slabašnim Freiburgom kod kuće (1:1), a Ibišević je igrao posljednjih šest minuta. Sejad Salihović igrao je svih 90 minuta.

Ermin Zec:
Ušao u sudijskoj nadoknadi u remiju njegovog Genčlerbirligija i Fenerbahčea (0:0).