Vojo Ubiparip najavio sjajnu golgetersku sezonu: FK Tuzla City sigurno do pobjede u Srebreniku

Pripremna utakmica

M. Šljivak, foto: E. Oštraković

Tuzla City je u pripremnom meču savladala kao gost ekipu OFK Gradina Srebrenik rezultatom 0:4.

Od prve minute tim Zlatana Nalića je bio mnogo bolji. Vojo Ubiparip je posebno bio opasan po gol i već u uvodnim minutama meča je uspio da iskuša Ramića čak dva puta.

Prvo je gađao glavom pravo u golmana domaćeg tima, zatim je iz slobodnog udarca uzdrmao i stativu protivničkog gola.

U 24. minuti sjajni napadač nije promašio. Odbrana Gradine je loše reagovala, a Ubiparip to koristi za 0:1.

Isti fudbaler je nakon pola sata igre mogao povećati prednost Tuzle, ali je ovog puta pogodio prečku. Do kraja prvog dijela igralo se pred golom domaćeg tima, no uspjeli su izdržati pritisak i na odmor se otišlo vodstvom gostiju od 0:1.

Nastavak meča donosi potpunu kontrolu igre gostiju. Ubiparip je bio nezaustavljiv po odbranu domaćeg tima, a tačku na ovaj meč je nakon nekoliko pokušaja stavio u 69. minuti kada je pogodio za 0:2.

Nisu se tu gosti zaustavili. Treći gol postigao je Kostić u 81. minuti kada se najbolje snašao nakon ubacivanja iz kornera, da bi u samom finišu Ubiparip trećim golom postavio konačnih 0:4.