Vratio se Neymar, PSG sredio Lille za pola sata
(Foto: EPA)

Trijumf PSG-a

PSG je lagano u 14. kolu savladao Lille na Parku Prinčeva rezultatom 2:0.

Već nakon pola sata igre u Parizu bilo je jasno kako gosti nemaju šta tražiti u ovom susretu.

Dominirao je PSG, vodeći gol su postigli u 17. minuti kada je nakon odlične akcije zabio Mauro Icardi, da bi potom na 2:0 povećao Angel Di Maria u 31. minuti.

Imala su oba tima veliki broj šansi da u nastavku meča promijene rezultat. Međutim, lopta nije htjela u gol u ostatku susreta i ostalo je do kraja 2:0.

U ovom meču se u ekipu PSG-a vratio i najskuplji fudbaler svijeta Neymar. Odigrao je 65 minuta i uveselio je publiku sa nekoliko sjajnih poteza, ali se nije naročito proslavio.

PSG je ovom pobjedom dodatno povećao prednost na tabeli u odnosu na Marseille i sada su na 11 bodova ispred.