''Vukovima'' bod u Dortmundu
Diego Benaglio

Bod Wolfsburgu kriza u Schalkeu

M. Maksimović

Odigrane su preostale tri utakmice 15. kola Bundeslige. Wolfsburg Edina Džeke i Zvjezdana Misimovića je nastavio seriju dobrih igara, danas su ostali neporaženi u Dortmundu. Mreža Diega Benaglia je ostala netaknuta a naš dvojac je odradio cijelu utakmicu.

Nakon ovog remija Wolfsburg drži osmo mjesto na tabeli sa 23 osvojena boda.

Pobjednika nije bilo niti u duelu Bochuma i HSV, ali su u ovom susretu gledaoci vidjeli dva gola. Slovak Stanislav Šestak je doveo Bochum u vodstvo nakon 39. minuta igre, a goste je poraza spasio Ivica Olić golom dvadeset minuta prije kraja utakmice.

Schalke je u posljednjih pet utakmica ostvario jednu pobjedu, a treći poraz zaredom u prvenstvu je sastav Freda Ruttena upisao na gostovanju kod Stuttgarta. Pitanje pobjednika u današnjem duelu je riješeno u samo četiri minute. Prvo je u 79. minuti Čeh Jan Simak zabio za vodstvo Stuttgarta 1:0, a sudbinu gostuju je zapečatio Mario Gomez četiri minute kasnije.