Zaragoza jednom nogom u drugoj ligi
Michu donio pobjedu Rayu

Primera, 22.kolo

U pretposljednjoj utakmici 22. kola španske Primere, Rayo Vallecano je kao gost savladao Zaragozu rezultatom 1:2.

Postiga je u 33. minuti doveo domaće u vodstvo i taj rezultat se dugo držao na semaforu. Ipak, kada su se domaći ponadali da bi mogli doći do tri boda, Costa je u 75. minuti utišao La Romaredu za 1:1, a potpuni preokret je donio Michu u 82. minuti, za velika tri boda gostiju.

Bila je ovo 14. utakmica u nizu, u kojoj Zaragoza nije uspjela ostvariti trijumf i ostala je ubjedljivo posljednja, dok je Rayo ostvario bitnu pobjedu u borbi za opstanak.