Dobra najava nove sezone: Željezničar na Grbavici pobijedio Rudar

Trijumf Plavih

Midhat Šljivak, foto: T. Hebib

Željezničar je u generalnoj probi pred start nove sezone na Grbavici savladao Rudar Prijedor sa 2:1.

Rudar je bio opasniji rival u uvodnim minutama meča. Bender je imao dvije dobre intervencije u deset minuta i spasio je mrežu svog tima.

Tek nakon 20-ak minuta igre Plavi se bude. Subašić je prijetio golu Rudara, ali nije bio precizan.

Željezničar je iz prve prave šanse poveo u 25. minuti meča. Juričić je projurio pored defanzivca gostiju i pogodio je mrežu Rudara za 1:0.

Rudar je u 33. minuti još jednom zaprijetio preko Santosa, ni ovaj put preciznosti nije bilo.

Plavi na poluvrijeme odlaze vodstvom od 2:0. U 42. minuti dosuđen je penal za domaće, a Samir Bekrić je precizan za vodstvo od 2:0.

Domaći prvi prijete u nastavku preko Boje koji nije bio precizan, a zatim Rudar koristi jednu od brojnih šansi danas i dolazi do gola. Zabio je Smajić u 60. minuti za 2:1.

To je bilo i sve danas na Grbavici. Istina, do kraja smo vidjeli još nekoliko pokušaja, ali promjene rezultata nije bio i ostalo je 2:1.

Željezničar sezonu otvara na Grbavici utakmicom protiv Borca na Grbavici, dok Rudar gostuje na Tušnju kod Slobode.