Zenden donio bod Marseju

Le Championat, 15. kolo

Monaco je bez problema došao do tri boda nad Le Mansom. Pobjeda je ostvarena u razmaku od samo nekoliko minuta. Prvo je u 48. minutu Alonso načeo mrežu gostiju, a dvije minute kasnije Paulo je nes(p)retno pogodio vlastitu mrežu. Tačku na i stavio Licata u 52.

Kriza Nantesa se nastavlja. Ovaj put je bolja bila ekipa Nancyja koja je preko Hadjija u 74. minutu osvojila sva tri boda. Imali su domaći nekoliko prilika, ali se njihovi napadači nisu najbolje snašli.

U zadnjem meču 15. kola Lille je bio na pragu iznenađenja u Marseilleu. Završeno je 2:2, iako su gosti preko Ramija i Bastosa zaledili „Velodrom“ još u prvom poluvremenu (2:0). Domaći su uzvratili u 46. minutu (Samass), da bi Zenden u 90. stavio tačku na susret.

Rezultati
Monaco - Le Mans 3:0, Nantes - Nancy 0:1, Marseille - Lille 2:2, Bordeaux - Rennes 1:1, Caen - Auxerre 1:0, Grenoble - Le Havre 0:0, Lorient - Toulouse 1:0, Saint-Etienne - Nice 0:1, Valenciennes - Sochaux 2:2.