Zenit preokretom do pobjede nad Amkarom

Ruska Premier liga, 23 kolo

Ekipa Zenita stigla je do važne pobjede na gostovanju kod Amkara, a tim iz St. Petersburga slavio je sa 2:1.

Utakmicu su bolje otvorili domaći fudbaleri, a kada je u 18. minuti za vodstvo od 1:0 pogodio Kanunnikov tek onda su fudbaleri Zenita shvatili da im pobjedu niko neće pokloniti, te da je sami moraju izboriti.

Uprkos ofanzivnijoj igri nakon vodstva domaćina, gosti nisu uspjeli poravnati rezultat u prvom poluvremenu.

Za ono što nisu uspjeli u prvih 45 minuta, u drugom dijelu igre trebalo im je samo devet minuta. Ne da poravnaju, nego da totalno preokrenu rezultat.

Prvo je Neto u 49. minuti izjednačio na 1:1, da bi pet minuta kasnije Hulkovu asistenciju na pravi načina u gol pretvorio Kerzhakov za konačnih 2:1.