CSKA i Zenit su u Moskvi danas odigrali svoj zaostali meč iz 4. prvenstvenog kola. Gosti iz St. Petersburga slavili su rezultatom 0:2.
Derbi 4. kola ruskog šampionata odigran je tek danas. Zenit je u Moskvi došao do pobjede nad ekipom CSKA.
Domaći trener Leonid Slutsky je na klupi, osim bh. reprezentativca Elvira Rahimića, zadržao Mark Gonzaleza i Miloša Krasića, sigurno uz Japanca Hondu ključne igrače tima. Kaznili su to gosti iz Saint Petersburga.
Nakon svega pet minuta gosti dolaze u vodstvo. Alessandro Rossina je izveo korner s lijeve strane, Hrvat Ivica Križanac pobjegao Semberasu te sa nekih šest metara poslao loptu pored Akinfeeva.
Konačnih 0:2 sat vremena kasnije postavlja napadač gostiju Aleksandar Keržakov, koji je sjajnim udarce malo iz kosa s desne strane matirao Akinfeeva.
Slutsky je u igru poslije ubacio Krasića, Aldonina i Gonzaleza, no promjene rezultata nije bilo. Zenit se tako poravnao sa vodećim Spartakom. Oba tima imaju po 15 bodova. Moskovljani su na trećem mjestu sa bodom manje.
Premier liga Rusije, 4. kolo:
CSKA Moskva - Zenit 0:2 (Križanac 5', Keržakov 65')
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.