Zenit u polufinalu, Barbarezu ni minuta
Najveću uspjeh u istoriji Zenita

Četvrtfinale Kupa UEFA

Ruski Zenit je prvi polufinalista Kupa UEFA, jer su večeras u revanšu četvrtfinala na svom stadionu Petrovsy u Sant Petersburgu poraženi od Bayera sa podnošljivih 0:1.

Obzirom da su u prvom susretu u Leverkusenu slavili 4:1, ukupnim rezultatom 4:2 plasirali su se među četiri najbolja tima Kupa UEFA, što je ovom ruskom klubu najveći uspjeh u istoriji. U polufinalu sastaće se sa boljim iz duela Getafe – Bayern, a u prvoj utakmici 24. aprila biće gosti, dok je revanš u njihovom gradu 1. maja.

Poveo je Bayer u 18. minutu, što je Nijemcima dalo nadu da se mogu vratiti u igru za polufinale. Svojima je «zabio» Rus Dmitri Buiykin, a prethodno sav posao obavio je Gonzalo Castro koji je prošao po desnoj strani i asistirao mu za gol. Do kraja poluvremena Bayer je imao inicijativu, no nisu je dodatno rezultatski «naplatili».

U nastavku Zenit je uspostavio terensku inicijativu, a potom je i bio bolji. Kruna takve igre je jedanaesterac u 85. minutu za Ruse. Šutirao je Antoliy Tymoschuk, a njegovu udarac dobro procijenio golman Rene Adler i uhvatio loptu koju je napadač Zenita uputio u njegov donji desni ugao.
Naš Sergej Barbarez nije igrao ni minut, a pirovi trijumf «apotekara» odgledao je sa klupe za rezervne igrače.

Od 20:45 sati u ostali revanšima četvrtfinala Kupa UEFA sastaju se Sporting i Rangers našeg Saše Papca, (prva utakmica 0:0), te Getafe - Bayern (1:1) i PSV - Fiorentina (1:1).